ÜNİVERSİTELER BİLİM YUVASI MI?

PKK militanlarının ÇETİNKAYA mağazasını hedef almaları elbette bir tesadüf değildi. Zira mağaza dönemin OHAL Bölge Valisi Necati ÇETİNKAYA’nın kardeşine aitti. Olay sonrasında 47 kişi yakalandı ve mahkemeye sevk edildi. Soruşturma neticesinde olayın faili tespit edildi ve cezaevine gönderildi. 11 kişiyi katleden PKK’lı Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden birinde, Uçak Mühendisliği 3. Sınıf öğrencisiydi.

Ne var ki bu işte bir tuhaflık vardı. Zira, şahıs Türkçeyi çok zor konuşuyordu. Kendini ifade edecek kadar bile Türkçeye hakim olmayan bu terörist üniversite sınavında üstün başarı göstererek Uçak Mühendisliği bölümüne kayıt yaptırmış ve üstelik üçüncü sınıfa kadarda gelebilmişti.Bu olayı size hatırlatmamın elbette bir nedeni var. Dün akşam Ankara büyük bir facia yaşadı. Korkunç terör saldırısında 37 canımızı kaybettik, yüzü aşkın yaralımız var. Olayın faili ise bugün açıklandı. Saldırıyı gerçekleştiren teröristlerden biri, PKK terör örgütü propagandası yapmaktan gözaltına alınıp serbest bırakılan ve yargılaması halen devam eden Balıkesir Üniversitesi, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksek Okulu öğrencisi Seher Çağla DEMİR’den başkası değildi.

Her terör olayı sonrasında sosyal medyada pusuya yatıp “Bu istihbarat, polis, asker, MİT ne yapar?” diye soran zevat için yazıyorum, tıpkı önceki saldırılarda olduğu gibi bu saldırının faili de polis tarafından bilinen biriydi. Polis hukuki görevini yerine getirmiş ve şahsı “Terör örgütü propagandası yapmak” suçundan adliyeye sevk etmişti ancak adalet şahsın tutuksuz yargılanmasını uygun görmüştü.

Neyse biz konumuza dönelim.

Ben üniversiteye kayıt yaptırdığımda sene 1988’di. Kayıt için gittiğim kampüste daha girişten itibaren yol boyunca terör örgütlerinin stant açtığını hayretle görmüş ve anlam verememiştim.
Sene 2016 ve o geçen onlarca yıldan bu yana değişen hiçbir şey yok. Ülkemizin hemen her üniversitesinde manzara aynı.

Terör örgütlerinin legal uzantıları kayıt gününden itibaren gelen öğrencileri kapmak ve beyinlerini yıkamak için birbirleriyle yarışıyorlar. Hatta şu satırları yazdığım sırada ülkemin üniversitelerinde öğrenci görünümlü teröristlerin Seher Çağla DEMİR denen teröristin resimleriyle “BARIŞ” (!) sloganları atarak yürüyor olmaları kuvvetle muhtemeldir. 37 masum insanın canına kıyan bu kanı bozuk hainin fotoğrafı çoktan çerçeveletip asılmıştır kantin duvarlarına.

O kadar da olmaz demeyin, inanın anlattıklarımın eksiği var, fazlası yok.

Ülkemiz terörle mücadele konseptini –bence- gözden geçirmelidir artık. Dağa çıkan teröristin imhası için harcadığı emek, enerji ve bütçeden çok daha az çaba sarf ederek, bu insanların dağa çıkışını engelleyecek projeler geliştirmeli ve hayata geçirmelidir.

Her şeyden önce Türkçe bilmedikleri halde üniversitelerin en güzel bölümlerinde okuyan bu öğrenci görünümlü teröristlerin bu bölümleri nasıl kazandıkları ve nasıl okuyabildikleri mutlaka araştırmalıdır.

Bu teröristlerin pek çoğu devletin ilgili kurumlarından öğrenim bursu alıyor, devletin yurdunda kalıyor. Teröre bulaşmış bu tiplerin öğrenim kredisi kesilmeli ve kaldıkları yurtlardan istifade etmelerinin önüne geçilmelidir.

Üniversitelerde yaşanan her olayı “KARŞIT GÖRÜŞLÜ ÖĞRENCİ KAVGASI” olarak lanse eden medya bu söyleminden vazgeçmeli ve artık bu millete gerçekleri tüm çıplaklığı ile göstermelidir.
PKK’lı teröristler rahatsız olmasın diye kampüsten kendi elleriyle Türk Bayrağı toplamaya çıkan korkak, cibilliyetsiz rektörler görevlerinden alınmalı, vatanını, milletini seven, bayrak için gerekirse canını ortaya koymaktan çekinmeyecek vatanseverlere görev verilmelidir.

Demem o ki; üniversitelerimiz başta PKK olmak üzere terör örgütlerinin İNSAN KAYNAKLARI ofisine dönüşmüştür. Devletimiz bu çarkı deşifre edip kırmadığı müddetçe terörle mücadelenin başarıya ulaşması mümkün değildir.

Hesap basit ve çok sarihtir; terör örgütü, öldürdüğünüz bir teröristin yerine, 5 terörist ikame edebiliyorsa bunun adı başarı değildir ve şu an olan budur.

Bu vesile ile hain saldırıda can veren vatandaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet, yaralılara başsağlığı diliyorum.

Allah birliğimize, dirliğimize kasteden hainlere fırsat vermesin ve bir daha milletimize böyle acılar yaşatmasın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir