ALLAH MİLLETİMİZİ KORUSUN

Allah gani gani rahmet etsin, namaz surelerini ve dualarını bana babaannem öğretmişti. Onun dilinden düşürmediği bir başka duası daha vardı. “Allah görünür görünmez, bilinir bilinmez musibetlerden korusun.” derdi hep.

O duanın idrakine; “görünmez ve bilinmez” musibete maruz kaldığımız şu günlerde erdim desem yeridir.

Aslında atalarımız asırlar öncesinden belirlemiş ölçüyü. Her şeyin azı karar, çoğu zarardır. Şu corona musibeti için de en geçerli ölçü bence bu olmalı.

Felaket tellallığı yapan bulanık su avcıları bu milleti coronadan önce korkudan öldürmek istiyor sanırım. İki basit kuralı var; hijyen ve sosyal mesafe. Kurallara riayet ettikten sonrası tevekkül. Zaten yapabilecek fazla bir şeyimiz de yok.

Devlet bu süreçte iyi bir sınav veriyor diye düşünüyorum. Herkes canla başla çalışıyor ve sürecin her aşaması bilgi kirliliği olmadan en yetkili ağızdan periyodik olarak milletimizle paylaşılıyor.

Buna rağmen sosyal medyayı tetikçilik yapmak için kullanan kara propaganda uzmanları var. Sahte belge ve bilgilerle kaotik ortama zemin hazırlamaya çalışıyorlar.

Kitle iletişim araçlarını kara propaganda silahına dönüştüren bu ucube tiplere itibar etmeyin. Devletimize güvenin. Ve hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayın.

Bizim başımıza Allah’ın yazdığından başka bir şey gelmez. (Tevbe; 51)

Allah milletimizi “görünür görünmez, bilinir bilinmez” felaketlerden korusun.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir